Bu Blogda Ara

11 Ekim 2013 Cuma

Bir adam bir lokantaya gitmiş, martı eti sipariş etmiş, yemiş ve sonra intihar etmiş neden

SORU: Bir adam bir lokantaya gitmiş, martı eti sipariş etmiş, yemiş ve sonra intihar etmiş ve ölmüş.Neden? AMAÇ: Adamı bu sonuca getiren hikayeyi bulmak. KURALLAR: Yarışmacılar istedikleri soruyu sorabilir.

 HİKAYE(CEVAP): Bu adam ve karısı tatile giderken gemileri kaza yapar ve ıssız bir adaya düşerler. Gemiden kurtulanlar sadece ikisi değildir, başka kurtulanlar da vardır. Bir gün adam karısının yanında değilken diğer kazazedeler adamın karısını keserler ve etini yerler. Daha sonra adama da ikram ederler ve bunun martı eti olduğunu söylerler. Adam daha önce martı eti yemediğinden, yediği etin martı eti olmadığından şüphelenmez ve eti yer. Daha sonra karısının yokluğunun anlayan adama da karısının adada kaza sonucu öldüğünü söylerler. Adadan kurtulduktan sonra o gün adam lokantada martı eti yediğinde martı etinin daha farklı olduğunu, adada yediği etinse karısının eti olduğunu anlar; pişmanlıktan ve üzüntüden de intihar eder. Hikayeyi bilen bizler, sadece soru kısmını söyleyip, sonrasında sorulara yanıt vererek (evet-hayır- önemli değil) karşımızdakinin (yada karşımızdakilerin) hikayeyi çözmesini isteyeceğiz.

SORU: Bir adam bir lokantaya gitmiş, martı eti sipariş etmiş, yemiş ve sonra intihat etmiş, ölmüş. Neden?

AMAÇ: Adamı bu sonuca getiren hikayeyi bulmak.

KURALLAR: Yarışmacılar istedikleri soruyu sorabilir.Cevap vericinin cevapları sadece EVET, HAYIR ve ÖNEMLİ DEĞİL şeklindedir.

HİKAYE(CEVAP): Bu adam ve karısı tatile giderken gemileri kaza yapar ve ıssız bir adaya düşerler. Gemiden kurtulanlar sadece ikisi değildir, başka kurtulanlar da vardır. Bir gün adam karısının yanında değilken diğer kazazedeler adamın karısını keserler ve etini yerler. Daha sonra adama da ikram ederler ve bunun martı eti olduğunu söylerler. Adam daha önce martı eti yemediğinden, yediği etin martı eti olmadığından şüphelenmez ve eti yer. Daha sonra karısının yokluğunun anlayan adama da karısının adada kaza sonucu öldüğünü söylerler. Adadan kurtulduktan sonra o gün adam lokantada martı eti yediğinde martı etinin daha farklı olduğunu, adada yediği etinse karısının eti olduğunu anlar; pişmanlıktan ve üzüntüden de intihar eder. Hikayeyi bilen bizler, sadece soru kısmını söyleyip, sonrasında sorulara yanıt vererek(evet-hayır- önemli değil) karşımızdakinin(yada karşımızdakilerin) hikayeyi çözmesini isteyeceğiz. İyi eğlenceler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder